top of page

Weekend ze Stalą: Akademia z historyczną szansą!

Rozpoczynamy ligowe granie nie tylko w pierwszej drużynie. W ten weekend swoje rozgrywki ligowe zainaugurują nasze rezerwy i drużyna U-18. Piłkarski "weekend" rozciągamy aż do środy.


Na początek w niedzielę 21. sierpnia o godzinie 15:00 na boisko kraśnickiego MOSiRu wybiegnie Stal II Kraśnik, która rozpoczyna rywalizację o mistrzostwo KEEZA A Klasy. We własnym domu podejmować będziemy GLKS Polichnę. Plan na ten sezon jest ambitny- awans. Choć założenie jest odważne, idzie ono w parze z dotychczasowymi wynikami. Nasza druga drużyna przeszła transformację. Wiele nowych twarzy, pod wodzą Kamila Dydo starać się będzie o promocję do Ligi Okręgowej. Budujący jest fakt, że podczas okresu przygotowawczego nasz zespół nie przegrał żadnego sparingu, a nawet potrafił gromić swoich rywali. Tak prezentują się wyniki meczów kontrolnych rezerw Stali:

____

Stal II Kraśnik - LKS Kowalin | 9:0 (2x30 minut)

Stal II Kraśnik - ULKS Dzierzkowice | 17:0

Stal II Kraśnik - Tęcza Kraśnik | 6:2


Nie dziwi więc, że apetyty są bardzo duże. Liczymy również, że Stalowa społeczność wspomoże nasze rezerwy i poniesie ich do awansu w tym dobrze zapowiadającym się sezonie.


Wraca również juniorskie granie


Nasza akademia rozpoczyna swój najważniejszy sezon. Najważniejszy, bowiem na szali jest awans do Centralnej Ligi Juniorów, czyli inaczej mówiąc juniorskiej ekstraklasy. By uzmysłowić sobie jakiej skali jest to szansa, należy wspomnieć, że w tej lidze grają akademie takich klubów jak Legia Warszawa, czy chociażby aktualny mistrz polski Lech Poznań.


Układ naszej ligi wygląda następująco. Jedna, 10 drużynowa grupa gra systemem każdy z każdym. Z niej, cztery najlepsze, awansują do ligi finałowej.. W przypadku awansu naszej młodej stali do finałowej czwórki rywalizować będą między sobą o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do CLJ.

Nasza akademia również jest na dobrej drodze do wielkich sukcesów. Sparingi wypadły bardzo dobrze, było skutecznie z przodu i podobnie w bloku defensywnym. W trzech sparingach strzeliliśmy łącznie 23 bramki tracąc zaledwie 7. Dokładne wyniki gier kontrolnych wyglądają tak:

____

Sygnał Lublin - Stal Kraśnik | 1:11

Stal Stalowa Wola - Stal Kraśnik | 2:8

Avia Świdnik - Stal Kraśnik | 2:4


W pierwszym meczu 1 Ligi Wojewódzkiej U-18 nasza akademia zmierzy się, na własnym stadionie, z drużyną Szumy Susiec. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godzinę 17:30.


Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do śledzenia spotkań naszych grup i kibicowania na stadionie


RAZEM tworzymy Stal!


285 wyświetleń

Comentários


bottom of page