top of page

Trener Szewc przepytany przed startem sezonu

Zadaliśmy kilka pytań o podsumowanie przygotowań do sezonu, tuż przed pierwszym gwizdkiem sezonu jesienno-zimowego 2022/2023.Trener pierwszego zespołu Daniel Szewc


- Na jakich konkretnych aspektach skupiał Pan uwagę do nowej rundy?


„Przygotowania zaczęliśmy dość wcześnie bo 4 lipca i mamy za sobą 5 tygodni treningów. Wykonaliśmy ogromną pracę z której jestem bardzo zadowolony. Na początku skupieni byliśmy na wytrzymałości ogólnej następnie wytrzymałości specjalnej i oczywiście wszystkich elementach sprawności. Trenowaliśmy 5 razy w tygodniu plus mecz kontrolny. Był taki okres że w 15 dni odbyliśmy 8 jednostek i rozegraliśmy 5 sparingów, co niewątpliwie zawodnicy mocno odczuli w nogach.

Z czasem dołożyliśmy zajęcia techniczno-taktyczne. Ogólnie wszystko przebiegło zgodnie z planem i wierzę że ten ciężki okres już wkrótce przyniesie bardzo pozytywne efekty.”


- Jak ocenia Pan gry kontrolne?


„W grach kontrolnych szansę dostało aż 27 zawodników. Większość meczów graliśmy na dwie różne jedenastki, dzięki temu mogliśmy się przyjrzeć dużej grupie zawodników w tym naszym zdolnym juniorom. Wyniki może nie były zachwycające ale nie ma powodów do niepokoju. Ściśle realizowaliśmy założony wcześniej plan i gra wkrótce będzie taka jaką oczekują kibice.”


- Jakie ma Pan cele i drużyna przed rozpoczęciem rozgrywek?


„Celem drużyny jest fajna, widowiskowa i ofensywna gra. Chcemy wygrywać i zdobywać punkty w każdym kolejnym meczu. Następnym celem jest wprowadzanie młodzieży do piłki seniorskiej. Klub posiada 3 zespoły tj. Junior Starszy, II zespół w A-klasie i oczywiście seniorzy w 4 lidze. Każdy kto będzie ciężko trenował i wyróżniał się na treningach i meczach ma szansę zagrać w 4 lidze.”


- Czy jestem Pan zadowolony z kadry zespołu?


„Kadra liczy około 25 zawodników z czego aż 20 to ludzie Kraśnika i najbliższej okolicy. Bardzo się z tego cieszę bo uważam że na tym poziomie zespół powinien posiadać takie proporcje. Wierzę, że przełoży się to również na większą frekwencję na trybunach. Mamy mieszankę doświadczenia z młodością. Młodzież ma się od kogo uczyć i czerpać wzorce, a ja po cichu liczę, że z czasem będą deptać po piętach tym bardziej doświadczonym piłkarzom i odgrywać bardzo kluczową rolę w zespole.”


- Mamy w drużynie dobrze grających, wysokich zawodników, czy to będzie klucz do zdobywania bramek?


„Faktycznie mamy kilku wysokich zawodników którzy dobrze czują się "w powietrzu" i potrafią zrobić z tego pożytek. Będzie to niewątpliwie jeden z naszych atutów i wierzę że przełoży się na gole.”


- Czego by sobie Pan życzył w nadchodzącym sezonie?


„Życzyłbym sobie żeby gra naszych zespołów była atrakcyjna dla kibiców i przynosiła nam wiele radości i satysfakcji. Chciałbym również żeby na stadion przychodziło duże grono kibiców i swoją obecnością wspierało nas na meczach seniorów jak również juniorów. Wierzę że mecz FKS STAL KRAŚNIK znowu może być "sportowym świętem" i fajną formą spędzania czasu dla miłośników piłki nożnej.”


Nam nie pozostało nic innego jak zaprosić Was wszystkich na wszystkie mecze najbliższego sezonu. Pierwsza okazja już w sobotę, kiedy to w naszym domu podejmować będziemy Spartę Rejowiec Fabryczny.

Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godzinie 17:00. Razem budujemy Stal!

548 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page