top of page

Wygrana na początek rundy.

Dzisiaj o godzinie 14:00 Stal Kraśnik rozegrała swoje pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej. Mecz odbył się w Piotrowicach, gdzie Stalowcy zagrali z miejscowy zespołem Pomu-Iskra Piotrowice.

Mecz odbywał się w trudnych warunkach na kiepskiej jakości murawie gminnego stadionu w Piotrowicach. Kraśniczanie wygrali swoje spotkanie 1:2, a bramki dla niebiesko-żółtych zdobyli Kamil Król w 26 minucie po wrzutce z rzutu rożnego oraz Paweł Zięba "rzutem na taśmę" w 90 minucie meczu w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, dając cenne zwycięstwo zespołowi Stali. Jedyną bramkę podopieczni Daniela Szewca stracili po udanej kontrze gospodarzy, ale już w 10 minucie spotkania przez co to niebiesko-żółci musieli odrabiać straty. Zawodnicy Pomu po strzeleniu bramki na 1:0 szybko ustawili się dość "głęboko" na swojej połowie licząc na kolejne bramki z kontry co się nie udało. W pierwszej połowie pomimo straty bramki na 1:0 to Stal była drużyną bardziej dominującą na boisku, a ta sytuacja z 10 minuty tym bardziej podrażniła ambicję młodych kraśniczan.

Trzeba przyznać, że w drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany. Natomiast dzięki ambitnej postawie młodzieży i doświadczeniu zawodników takich jak m.in Damian Pietroń, Paweł Zięba czy Kamil Król to zawodnicy prowadzeni przez Daniela Szewca przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę po trafieniu Pawła Zięby w ostatniej minucie spotkania. Gratulacje dla zespołu z Kraśnika za ambitną i waleczną grę do ostatniej minuty.

Już za tydzień w 26 marca o godzinie 14:00 na stadionie Mosir w Kraśniku Stal będzie podejmować zespół Gryf Gmina Zamość. Bilety na to spotkanie będą prawdopodobnie darmowe dla kibiców, oczywiście nie w większej puli niż 999 sztuk. Będziemy informować o tej kwestii w zapowiedzi do tego spotkania jak będą ustalone szczegóły dytrybucji biletów.